اتاق پادرا پلاس

اتاق پادرا پلاس
قیمت کابین پادراپلاس جوبیاری
قیمت کابین پادراپلاس جوبیاری
قیمت کابین پادراپلاس جوبیاری
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی دو حالته
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی دو حالته
قیمت کابین پادراپلاس کمپرسی دو حالته
کابین میلگردی پادرا پلاس
کابین میلگردی پادرا پلاس
کابین میلگردی پادرا پلاس
کابین درب بغل پادرا پلاس
کابین درب بغل پادرا پلاس
کابین صاف تبلیغاتی پادرا
کابین صاف تبلیغاتی پادرا
کابین صاف تبلیغاتی پادرا
کابین صاف تبلیغاتی پادرا
کابین صاف تبلیغاتی پادرا
کابین صاف تبلیغاتی پادرا
کابین میلگردی پادرا پلاس
کابین میلگردی پادرا پلاس
کابین میلگردی پادرا پلاس
کابین نوار دور درب پادرا پلاس
کابین نوار دور درب پادرا پلاس
کابین نوار دور درب پادرا پلاس
کابین مسقف بغل خم پادرا پلاس
کابین مسقف بغل خم پادرا پلاس
کابین مسقف بغل خم پادرا پلاس
کابین مسقف بغل خم پادرا پلاس
کابین درب پشت تا درب عقب پادرا پلاس
کابین درب پشت تا درب عقب پادرا پلاس
کابین بغل صاف پادرا پلاس
کابین بغل صاف پادرا پلاس

پادرا پلاس  جدیدترین و لوکس ترین پیکاپ باربر شهری  تولید شده توسط شرکت خورو سازی زامیاد است که با یک تغییر چهره در نیسان وانت به بازار عرضه شده است. طراحی ظاهری کابین جلو که کپی برداری از یک شرکت خودرو سازی چینی است ظاهر این خورو رو شکیل تر و مدرن تر کرده است و ایمنی و راحتی بیشتری نسبت به وانت نیسان دارد. اما در بخش پشتی پادراپلاس تغییرات قابل توجه ای ملاحظه نمیشود و تمامی قطعات مشابه نیسان آبی است.

مزایا و امکانات پادراپلاس


نبود امکانات کافی واستاندارد در کابین نیسان وانت رانندگی با این خودرو را دشوار میکند و در دراز مدت باعث آسیب بدنی به رانندگان می شودکه در طراحی پادراپلاس سعی شده نواقص موجود برطرف شود.
مجهز بودن کابین پادراپلاس به فرمان هیدرولیک، کولر و تهویه مطبوع، چراغ های جلو و عقب مه شکن،کیسه های هوا،  بزرگتر شدن آینه ها و برقی شدن آن، نمایشگر داشبورد، طراحی خوش فرم و آرگونومی مناسب صندلی ها راحتی و امنیت بیشتری را برای سرنشینان این خودرو به ارمغان آورده است.

ساختار شاسی پادراپلاس نسبت به نیسان به روز تراست و افزایش ارتفاع خودرو باعث تردد بهتر در جاده های صعب‌العبور گردیده است و علاوه براین طرفیت حمل بار آن تا2100 کیلوگرم افزایش پیدا کرده است.

آن‌طور که از شواهد و قرائن پیدا است، احتمالا پادرا پلاس جایگزین نهایی نیسان زامیاد خواهد بود.ولی وجود ضعف هایی از جمله تک سوز و بنزینی بودن این خودرو و محدود بودن ظرفیت باک خودرو تا 50 لیتر باعث شده که همچنان رانندگان  تمایل به استفاده از نیسان زامیاد داشته باشند.
با این حال این وانت ماشین می تواند به راحتی برای حمل و نقل وسایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد و وارد ناوگان حمل ونقل درون شهری و برون شهری شود. برای استفاده بهینه و درست این خودرو لازم است که کابین عقب در قسمت پشتی وانت نصب شود چرا که زمانی که شما ماشین را از شرکت های خودرو سازی دریافت میکنید فاقد باربند یا کابین عقب است و شما می توانید با توجه به کاربرد و نیازتان کابین عقب اختصاصی برای  انواع وانت بارخود تهیه کنید.
کابین عقب یا اتاق حمل بار یک اتاقک جداگانه است که برای استفاده حداکثری از فضای پشتی بر روی  انواع ماشینهای حمل بار مانند نیسان پادراپلاس آریسان و… نصب و با توجه ساختار و انواع متفاوتی که دارند   توسط شرکت های ساخت کابین و یا به اصطلاح اتاقسازی طراحی و تولید می شوند. به اتاق فلزی که در قسمت عقب وانت بارها نصب میگردد باربند ، اتاق عقب، کابین یا کانتینرنیز گفته می شود.

اگرچه اکثر خودروهای پادرا پلاس موجود در ناوگان حمل و نقل دارای کابین عقب می باشند، اما هنوز هم برخی از افراد تصور می کنند که نیازی به خرید کابین عقب پادرا پلاس نیست. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با جزئیات این کابین عقب و فواید استفاده از آن، آشنا کنیم.

مزایای استفاده از کابین عقب پادراپلاس

کابیین عقب پادرا پلاس می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای رانندگان این خودرو فراهم کند. به همین خاطر، اکثر افرادی که دارای این خودرو می باشند، به دنبال خرید کابین عقب نیز هستند. در ادامه فواید استفاده از کابین عقب برای خودرو پادرا پلاس را ذکر می کنیم.

حمل و نقل راحت تر بارها

یکی از دغدغه های افراد دارای پادراپلاس، جابجا کردن بارهای مختلف می باشند. گاهی نیاز است که بارهای مختلف بر روی خودرو قرار داده شوند و با وسایل مخصوص بسته شوند که با حرکت خودرو آسیب نبینند.

کابین عقب پادرا پلاس امکان حمل و نقل هر نوع باری را فراهم می کند. با وجود این کابین عقب، دیگر دغدغه ای برای افراد جهت حمل و نقل وسایل مختلف وجود ندارد.

ایمنی بیشتر جهت حمل بارهای مختلف

ایمنی که در اثر نصب کابین عقب پادرا پلاس ایجاد می شود، بسیار فوق العاده است. اگرچه خود این خودرو، دارای بخش باربری در پشت خودش می باشد. اما بدیهی است که ایمنی این ماشین برای حمل و نقل بارهای مختلف پایین است. اما با نصب کابین عقب پادرا پلاس، ایمنی خودرو جهت حمل و نقل بارهای مختلف بخصوص ایمنی در برابر سرقت بسیار افزایش پیدا می کند.

ایجاد یک فضای امن و خصوصی در پشت خودرو

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از کابین عقب این است که با این کابین ها، یک فضای امن و خصوصی در پشت خودرو ایجاد می شود. در صورت نیاز می توان در این فضا اقدام به جابجا کردن وسایل مختلف مانند مواد غذایی، اسباب و اثاثیه و … کرد.

کاهش تابش نور خورشید به وسیله های مختلف

در صورتی که اقدام به خرید کابین عقب پادرا پلاس مسقف کنید، می توانید شاهد کاهش تابش نور خورشید به وسیله های مختلف باشید. برخی از وسیله ها به ویژه بارهای خوراکی به تابش نور حساس هستند. با کابین عقب مسقف می توان تابش مستقیم نور خورشید به این وسیله ها را تا حد زیادی کاهش داد.

کابین خودرو به عنوان یک بارانگیر عمل می کند!

در برخی از موارد، بارهایی که با کمک خودرو پادرا پلاس منتقل می شوند، به باران و رطوبت حساس هستند. در این حالت، می توان از کابین خودرو مسقف برای جلوگیری از ورود آب باران و برف به داخل بارهای خودرو استفاده کرد.

لزوم استفاده از کابین عقب

شاید بسیاری از افرادی که اقدام به خرید خودروی پادرا پلاس کرده اند، علاقه ای به استفاده از کابین عقب برای پادرا پلاس نداشته باشند. زیرا باید مقداری هزینه کنند تا بتوانند کابین عقب پادرا پلاس را خریداری کنند. ولی در بسیاری از موارد خرید کابین عقب پادرا پلاس لازم و ضروری به نظر می رسد.

افرادی که برای جابجا کردن وسیله های مختلف، اقدام به خرید این خودرو کرده اند، باید حتما برای جابجایی امن تر و بهتر وسیله های مختلف اقدام به نصب کابین عقب پادرا پلاس کنند. البته کابین عقب این خودرو باید دارای جنس با کیفیتی باشد تا بالانس خودرو را کاهش ندهد.

به هر حال، برای افزایش ایمنی خودرو، بهبود شرایط حمل و نقل و زیبایی خودرو وجلوگیری از تماس نور آفتاب و یا باران با وسیله هایی که هر روز توسط خودرو جابجا می شوند، نیاز است که حتما اقدام به خرید کابین عقب پادرا پلاس کنید.

جنس کابین عقب

یکی از مهم ترین معیارهای ساخت کابین عقب پادرا پلاس، جنس به کار رفته برای کابین عقب خودرو می باشد. ماشین یک وسیله مکانیکی است که به وسیله ابزارهای مختلف مانند 4 تایر در اطراف خود، بالانس شده است. در صورتی که خودرو در پشت یا جلوی خودش وزن زیادی را تحمل کند، دچار مشکل عدم تعادل می شود. سنگین بودن کابین عقب ماشین، به غیر از اینکه باعث بهم خوردن تعادل نرمال ماشین می شود، می تواند مصرف سوخت ماشین را نیز افزایش دهد.

به همین خاطر، بسیاری از رانندگان به دنبال کابین های عقب با کیفیت و استاندارد هستند. سبک بودن کابین عقب خودرو به معنای کاهش مقاومت آن است. البته در حال حاضر، برخی از کابین های عقب خودرو با کیفیت بسیار بالا ساخته می شوند و مقاومت بسیار خوبی نیز دارند. در ساخت کابین ها میتوان از مواد مختلفی کرد. از قبیل چوب، فلز، فایبرگلاس و برزنتی استفاده کرد

کابین های عقب تولید شده در مجموعه الماس کانتین از فلز ساخته می شوند. در ساخت این کابین  ها نهایت دقت و ظرافت  صورت گرفته و با استفاده از بروزترین دستگاه برشکاری و خمکاری قطعات انجام میشود طوری که از نظر زیبایی ظاهری مشابه اتاق های فایبرگلاس است ولی معایب کابین های فایبرگلاس را هم ندارد. کابین های فایبرگلاس استقامت و پایداری کمتری را نسبت به کابین های فلزی دارند از طرفی ترد و شکننده هستند در اثرگرما و تابش مستقیم آفتاب به راحتی با چاقو شکافته شده و یا در سرما ترک خورده و می شکنند و این مساله ایمنی این نوع کابین را دردر برابر سرقت بشدت کاهش میدهد و مشکل دیگری که کابین های فایبرگلاس دارند این است که قابل تعمیر نمی باشند. به همین دلیل بسیاری دارندگان خودروهای باری ترجیح میدهند از کابین های فلزی استفاده نمایند.
 کابین عقب پادرپلاس طراحی شده توسط مهندسین ما به صورت آیرودینامیک می باشد و نمی تواند باعث بهم خوردن تعادل خودرو شود. این کابین عقب بر اساس سایز خودروی پادراپلاس ساخته می شود و طراحی مشخصی و استانداری دارد و می توان با نصب کابین عقب  مناسب بر روی خودرو، شاهد بهبود عملکرد خودرو در حرکت بود. از طرفی با طراحی و ساخت کابین های متنوع و کاربردی  در رنگ های مختلف متناسب با رنگ خودرو زیبایی منحصر به فردی را به خودرو داد.

انواع کابین عقب پادراپلاس

کابین عقب پادرا پلاس بسته به نیاز افرادی که قصد خرید این نوع کابین عقب را دارند، می تواند دارای انواع مختلفی نیز باشد. کابین عقب خودرو پادرپلاس می تواند به سه صورت، مسقف، غیر مسقف و کمپرسی سفارش داده شود.

هر یک از کابین های عقب ذکر شده دارای مزیت های مختلفی هستند و نسبت به یکدیگر برتری خاصی ندارند. تنها تفاوتی که میان این کابین های عقب وجود دارد، کاربرد آن ها است. در ادامه هر یک از انواع کابین عقب را توضیح می دهیم.

کابین مسقف

کابین عقب پادرا پلاس که به صورت مسقف به تولید برسد، می تواند گزینه ای منحصر به فرد برای رانندگان و شرکت  و ارگان های مختلف دولتی و غیر دولتی باشد و از امن ترین و بهترین اتاق ها برای حمل و جابجایی انواع کالا هایی است که نسبت به تغییر دما حساس نیستند. با استفاده از کابین مسقف پادراپلاس میتوان بارها را در شرایط آب و هوایی مختلف در مسافت های طولانی بدون هیچ گونه آسیب و خسارتی  جابجا کرد و مانع از نفوذ آب و باران  و برخورد  باد و یا تابش مستقیم خورشید برکالاها شد.

تلفیق نرمی و راحتی حرکت خودرو و استحکام و جادار بودن اتاق عقب پادراپلاس، امکانی را برای حمل انواع بارها با حجم سبک تا حدودی سنگین برای انواع مراکز فعال در سطح کشور فراهم می آورد. از حمل دارو از مبدأ شرکت های داروسازی به مقصد داروخانه ها گرفته حمل ظروف و کالاهای شکستنی لوازم خانگی و تا استفاده از خودرو در کاربردهای عملیاتی پلیسی و امدادی جاده ای و محیط زیستی و…
 علاوه بر این بسیاری از اداره جات با خرید این خودرو آن را مجهز به اتاق عقب پادراپلاس می کنند و از آن به عنوان خودروی مخصوص انجام ماموریت های کوچک و بزرگ اداری استفاده می نمایند.

البته شاید بتوان یک عیب برای کابین عقب پادرا پلاس تولید شده به صورت مسقف ذکر کرد. این کابین، می تواند جلوی دید راننده را برای مشاهده پشت خودرو در هنگام رانندگی بگیرد. البته به لطف وجود آینه های کنار راننده،  وگاها نصب دوربین عقب این موضوع مشکل حادی برای راننده ایجاد نخواهد کرد.

غیر مسقف

اتاق عقب پادرا پلاس روباز یا غیر مسقف یکی از انواع کابین های عقبی هستند که می توانند برای ماشین های وانتی مورد استفاده قرار گیرند.و پرطرفدارترین نوع اتاق غیر مسقف در ایران  به باربند های جویباری یا شمالی معروفند. این نوع کابین عقب دارای سقف نبوده و هیچ پوششی را بر روی بارها ایجاد نمی کندو به دلیل اینکه فضای اتاق بار باز هست محدودیت در حجم و ارتفاع بارگیری برای رانندگان ایجاد نمیکند و به راحتی میتوانند بارهای مختلف و متنوع رو بار گیری کنند.رانندگان معمولا از چادرهای مخصوص برزنتی برای پوشش و محافطت بار در مقابل باد و باران استفاده میکنند و  بدیهی است این نوع باربند ایمنی و محافظت پایین تری  در مقابل سرقت و شرایط نامناسب جوی نسبت به باربندهای مسقف دارد و قیمت آن نسبت به یک کابین عقب پادرا پلاس مسقف پایین تراست.

در صورتی که نیاز زیادی به سقف کابین ندارید، بهتر است که به جای خرید کابین عقب پادرا پلاس مسقف، اقدام به خرید کابین عقب غیر مسقف کنید. این نوع کابین عقب می تواند محافظت خوبی از بارهای شما بکند. اما به هر حال امکان ورود رطوبت، آب و نور خورشید به بارهای شما وجود دارد.

پادراپلاس کمپرسی

کمپرسی کردن پادراپلاس یکی از کاربری های مناسب برای این خودرو می باشد و قابلیت های منحصر به فردی را به آن می بخشد و اخیرا طرفداران زیادی هم در بین افراد شاغل در صنعت حمل و نقل کشورمان پیدا کرده است. به جرات میتوان گفت مهمترین ویژگی کمپرسی ها سرعت تخلیه بارآنها ست. کمپرسی کردن کابین عقب پادراپلاس امکان تخلیه بار را با سرعت و سهولت بیشتری فراهم می کند و همین موضوع یک مزیت برای این نوع کابین عقب محسوب می گردد.

اتاق کمپرسی پادراپلاس مجموعه الماس کانتین از روی شاسی ساخته میشود ولگنی عقب فابریک حذف میگرددو ساختار و طراحی منحصر به فردی دارد

در قسمت عقب خودرو و زیر اتاق حمل بار جک  وکمپرسورنصب میشود که وظیفه جک کمپرسی این است که با بلند کردن اتاق  آنرا به حالت شیب دار درآورد ه و در نتیجه باعث تخلیه سریع و آسان محتویات داخل محفظه شود.

از مزیت های کمپرسی کردن پادراپلاس  این است که میتوانید این خودرو به صورت دو منظوره استفاده نمایید حالت باری و حالت کمپرسی. در حالت باری مشابه اتاق غیر مسقف میتوان به حمل و جابجایی انواع بارها بدون محدودیت در حجم و ارتفاع بارپرداخت و از حالت کمپرسی نیز برای حمل و نقل و تخلیه آسان بارهایی مانند: ماسه شن، خاک ، مصالح  و نخاله های ساختمانی آسفالت و همچنین انواع فاله کشاورزی مانند : گندم، کنجاله، ذرت، سویا، چغندر، دانه های روغنی وبه طور خلاصه اشیائی که جابه‌جایی آن‌ها نیاز به مراقبت زیادی ندارند  استفاده نمود.
لازم به ذکر است که خودوهای نیسان وانت و پادراپلاس  و با توجه ساختار شاسی و استقامت و محکی کار گزینه های مناسبی برای کمپرسی شدن هستند.واین مساله برای سایر وانت بارها توصیه نمیشود

1 دیدگاه برای “اتاق پادرا پلاس

  1. حامد رضایی گفته:

    سلام جنس کابینتون خیلی عالی بود
    من خرید کردم خیلی راضی بودم. سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.